Kim jesteśmy?

Projektuje Iwona Juraszek


Firma ARCH DECO to autorska pracownia projektowania wnętrz prowadzona przez Iwonę Juraszek - absolwentkę wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i stypendystkę Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Aranżacja i projektowanie wnętrz to nie tylko praca, ale przede wszystkim zaangażowanie , walka i pasja.

Firma ARCHDECO Iwona Juraszek działa na terenie Bielska Białej, Krakowa i Katowic już od 1999 roku oferując profesjonalne projekty wnętrz oparte na aktualnych trendach projektowych i poparte wieloletnim doświadczeniem.

"Przez lata zaprojektowałam już wiele mieszkań, domów oraz obiektów komercyjnych i specjalistycznych. Stale śledzę najnowsze trendy w światowym design i dostosowuję je do potrzeb klientów. Staram się aby nasze projekty wnętrz były intrygujące i unikalne, ale przede wszystkim praktyczne i ergonomiczne. Podczas projektowania wnętrz kieruję się zasadą UŻYTECZNOŚĆ i PIĘKNO!"


Jak powstaje projekt?


Projekt wnętrz powstaje w oparciu o rozmowę z klientem , na podstawie której możemy ustalić jego potrzeby i oczekiwania związane z projektem, zakres prac oraz preferencje stylistyczne.

1. PROJEKT WSTĘPNY-ANALIZA FUNKCJI

Na podstawie rzutów architektonicznych dostarczonych przez klienta lub sporządzonej przez nas inwentaryzacji - analizujemy układ przestrzenny pod względem funkcjonalności i ergonomii pomieszczeń. Wykonujemy kilka propozycji układu funkcjonalnego i architektonicznego z rozmieszczeniem wyposażenia.

Wspólnie z inwestorem wybieramy najlepszy wariant i wprowadzamy potrzebne zmiany.

2. PROJEKT KONCEPCYJNY

Na podstawie wybranego, zatwierdzonego wariantu funkcjonalnego powstaje wizualizacja wnętrza, w której przedstawiamy propozycje aranżacji, wykończeń z użyciem różnych materiałów. Na tym etapie pracy ważne jest, aby klient zobaczył i zaakceptował wybrany wariant funkcjonalny, zaproponowane materiały oraz rozwiązania wnętrzarskie.

Akceptacja przez klienta projektu pozwala nam rozpocząć pracę nad projektem wykonawczym.

3. PROJEKT TECHNICZNY - WYKONAWCZY

Projekt wykonawczy powstaje w oparciu o wybraną koncepcje projektową i zawiera wszelkie potrzebne wytyczne do realizacji projektu: zwymiarowane rysunki techniczne, dyspozycje rysunkowe dla poszczególnych wykonawców, propozycje wykonania detali i przekroje.


Dokumentacja projektu wykonawczego zawiera:

- inwentaryzację

- rysunek zmian wraz z rozmieszczeniem punktów instalacji wodno-kanalizacyjnej

- aranżację meblową

- rysunek posadzki

- układ oświetlenia i elektryki

- rysunki sufitów wraz z przekrojami

- widoki ścian

- kolorystykę

- rysunki projektowanych mebli

- zestawienia materiałów wykończeniowych i wyposażenia


Projekty branżowe nie należą do projektu wnętrz, ale na życzenie klienta zlecamy je współpracującym z nami firmami:

4.REALIZACJA - NADZÓR AUTORSKI

Proponujemy nadzór autorski nad pracami wykończeniowymi podczas realizacji projektu, polegający na omówieniu szczegółów projektowych z wykonawcami oraz sprawdzeniu zgodności wykonanych robót z projektem.